Чоловіче обрізання — за і проти

Згідно з дослідженнями, приблизно шоста частина чоловічого населення Землі проходить процедуру обрізання. У США їй піддається майже 50% новонароджених, а в деяких східних країнах вона вважається обов’язковою для кожного хлопчика. Але не лише діти проходять процедуру обрізання. Все більше чоловіків наважуються на операцію вже в зрілому віці. Дізнатися про показання і протипоказання видалення крайній плоті, ви можете у лікарів медичного центру «Клініка пластичної косметичній хірургії».

Суть циркумцизії

Циркумцизія – це хірургічна операція, що полягає в частковому або повному видаленні крайньої плоті – складки, якої захищають голівку пеніса від механічних дій. Вона складається із зовнішнього і внутрішнього листочка, які обмежують препуціальний мішок. Нижче крайньої плоті розташовується вузька складка, що проходить в подовжньому напрямі й сполучає сечовипускання канал з вінцевою борозною. Вона називається вуздечкою статевого члена.

Згідно з археологічними дослідженнями, обрізання було поширене ще в Стародавньому Єгипті. Це робить його однією з найстаріших хірургічних операцій. Єгиптяни проводили циркумцизію з метою захисту статевого члена від інфекцій, свербежу і попадання піску. У середньовічній Європі за допомогою видалення крайньої плоті лікарі лікували чоловіків від мастурбації. Євреї й мусульмани споконвіку проводили обрізання в ритуальних цілях. Зараз чоловіки йдуть на цей захід з естетичних і гігієнічних міркувань.

видалення крайній плоті

Медичні показання до обрізання

Циркумцизія – ефективний метод лікування ряду патологій. До їх числа входить фімоз – захворювання, що супроводжується звуженням крайньої плоті. При легкій формі хвороби у спокійному стані шкірна складка легко відкривається. При ерекції вона натягається, а оголення голівки статевого члена утруднюється. Важка форма фімозу супроводжується скупченням сечі в препуціальному мішку і її подальшому виділенням по краплях. Також це захворювання сприяє скупченню смегми і розвитку баланопоститу.

У дітей фімоз проходить з віком, тому у разі відсутності запалення обрізання відкладається до повноліття. У дорослих з цим захворюванням операція з посічення крайньої плоті проводиться невідкладно.

Гігієнічні показання

Більшість чоловіків наважуються на обрізання не стільки з медичних, скільки з гігієнічних показань. Через те, що голівка завжди залишається відкритою вірогідність скупчення смегми виключається. Це своєю чергою служить профілактикою:

  • баланопоститу;
  • еритроплазії;
  • шкірного рогу;
  • лейкоплакії.

Згідно з останніми дослідженнями, циркумцизія знижує ризик зараження гепатитом C і СНІДОМ. У чоловіків, що не пройшли процедуру обрізання, в області голівки скупчуються імунні клітини, які в першу чергу атакуються вірусом імунодефіциту. Тому вони в сім разів частіше заражаються ВІЛ-інфекцією.

обрізання крайньої плоті - циркумцизія

Думка лікарів про циркумцизію

Лікарі заявляють про переваги обрізання, проте підкреслюють, що дана процедура не є панацеєю від усіх хвороб і гарантією пролонгованого статевого акту. Багато фахівців відмічають, що нерідко сучасні чоловіки йдуть на обрізання, віддаючи данину моді. Такий підхід, на думку лікарів, в корені невірний, оскільки у циркумцизії, як і будь-якого хірургічного втручання є свої наслідки. Якщо чоловік боїться інфекційних захворювань, йому досить дотримуватися гігієни статевого члена. Якщо ж він зважився на операцію, то повинен довіритися перевіреному лікареві.

Чи є недоліки в обрізання?

Говорити про якісь конкретні недоліки циркумцизії як такої неможна. Ускладнення після неї розвиваються рідко і провокуються, як правило неякісно проведеною роботою хірурга. Серед типових післяопераційних проблем виділяють:

  • запалення, обумовлене близькістю анусу;
  • зміна форми члена, що виникає із-за видалення великої ділянки крайньої плоті й сильного натягнення шкіри;
  • утворення на статевому членові лігатурних швів і грубих шрамів внаслідок низького рівня професіоналізму лікаря.

Для деяких чоловіків одним з ускладнень операції є розтин вуздечки в результаті поганої роботи хірурга, через що існує ризик набряку і зниження чутливості пеніса.

Якщо з медичних, релігійних або інших показань ви замислилися о проведенні циркумцизії, звертайтеся до досвідченого хірурга-андролога медичного центру «Клініка пластичної косметичної хірургії». Наші лікарі застосовують інноваційні технології та мають у своєму розпорядженні передове устаткування яке дозволяє проводити обрізання без яких-небудь ускладнень. А мета усіх наших співробітників – поліпшення якості життя кожного пацієнта.

Пожалуйста, нажмите на оценку-звезду вверху страницы! Оставляйте комментарии и поделитесь в социальных сетях!

Посмотрите еще интересную и полезную информацию на сайте: