Що таке частотний перетворювач і де він застосовується

Частотний перетворювач – це спеціальне обладнання, призначене для регулювання вихідної частоти на електродвигун та контролю швидкості обертання валу двигуна під час роботи механізму. Пристрій знижує перепади напруги в мережі, здійснює плавний пуск двигуна, захищає його від перегріву, а також значно зменшує витрати на електроенергію та дозволяє знизити пікові навантаження на загальну електромережу будівель та споруд. Установку широко застосовують у промисловому виробництві, системах опалення, на підприємствах з конвеєрним обладнанням, на шнеках, насосах тощо.

частотний перетворювач для електродвигунів

Які види частотних перетворювачів бувають і принцип їхньої роботи

Розрізняють два види частотних перетворювачів залежно від показників на вході та виході:

  • Однофазні агрегати 220 В;
  • Трифазні 380 В;
  • Високовольтні.

Перетворювачі напруги працюють за векторним або скалярним принципом. Частотник змінює трифазний або однофазний змінний струм, що дорівнює 50 Гц в аналогічний, але із заданою частотою. Він може змінюватись в межах від 1 Гц до 800 ГЦ залежно від моделі частотника.

Векторне управління частотного перетворювача являє собою постійну підтримку необхідного рівня швидкості на валу електродвигуна. Такий тип управління підходить для процесів, де потрібна точна залежність між швидкістю обертання ЕД та моментом.

Частотні перетворювачі скалярного типу підходять у разі коли одночасно необхідно керувати декількома електродвигунами. Такі частотники підтримують постійні показники співвідношення напруги та частоти.

автомат захисту двигуна

Переваги частотних перетворювачів

Сучасні частотні перетворювачі мають ряд переваг, які зумовлюють технічні та експлуатаційні характеристики обладнання:

  • Компактність. Установки мають невеликий розмір та вагу, що дозволяє їх застосовувати у різних сферах виробництва;
  • Підвищення ефективності устаткування. Частотники забезпечують оптимальне тепловідведення, що позитивно впливає на працездатність промислових механізмів.
  • Легкий демонтаж установок;
  • Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та панель управління.

Де придбати частотний перетворювач

Підібрати та купити частотний перетворювач ви можете на сайті компанії Simat. В онлайн-каталозі представлений широкий асортимент перетворювачів частоти векторного та скалярного типу відомих виробників із гарантією на всю лінійку обладнання. Також тут можна придбати автомат захисту двигуна, який вимикає ЕД у разі короткого замикання або струмів перевантаження. Замовити необхідний пристрій можна в онлайн-режимі з доставкою у будь-який регіон України.

Пожалуйста, нажмите на оценку-звезду вверху страницы! Оставляйте комментарии и поделитесь в социальных сетях!

Посмотрите еще интересную и полезную информацию на сайте: