Навіщо потрібні фільтри для очищення води

Якість питної води в Україні з кожним роком погіршується. Тому вся вона потребує фільтрування. Звісно місцеві водоканали проводять обеззараження та попередню водопідготовку, але воду з-під крана лише умовно можна назвати питною. Тому в кожній квартирі додатково встановлюється система фільтрів, лише після їхнього проходження якість рідини покращується.

Фільтри для очищення води

Груба очистка

На вході в будинок чи квартиру обов’язково встановлюється фільтр грубої очистки води. Це нескладний пристрій, що слугує багато років. Він затримує різноманітні домішки з великим розміром часток. Завдяки змінному елементу проводиться очищування від бруду, піску, іржі тощо. Будь-які частки, розмір яких перевищує 20 мікронів, затримуються спеціальною решіткою.

Сам елемент засмічується, тому його також необхідно прочищати. Зазвичай він монтується перед лічильником, що також дозволяє подовжити термін служби обладнання. Краще за все використовувати сучасні пристрої. Вони набагато легше знімаються та містять змінний картридж. Тому вся процедура заміни обладнання складає кілька хвилин та не потребує спеціального інструмента.

Тонка очистка води

Попередній тип обладнання не робить рідину з крана абсолютно чистою: в ній ще міститься велика кількість часток, розмір яких менше за 20 мікронів. Тому додатково використовується фільтр тонкого очищування. Це особливе обладнання, в якому використовується:

  • сорбційні речовини;
  • іонообмінна смола;
  • мембрана зворотного осмосу.

Останній варіант (мембрана зворотного осмосу) вважається оптимальним типом обладнання. Вона виключає усі домішки: очистка проводиться на молекулярному рівні. Такий спосіб зарекомендував свою високу ефективність у регіонах, де екологічна ситуація найгірша.

Щоправда, така ідеально очищена вода втрачає і ряд корисних мінералів. Тому вона практично не має смаку. При встановленні у квартирі чи будинку системи зворотного осмосу необхідно додаткове використання мінералізатора. Він повертає до складу такі важливі компоненти, як магній, калій та інші мікроелементи.

Пожалуйста, нажмите на оценку-звезду вверху страницы! Оставляйте комментарии и поделитесь в социальных сетях!

Посмотрите еще интересную и полезную информацию на сайте: