Котел верхнього горіння. Переваги та особливості

Котел тривалого горіння з верхнім завантаженням можна порівняти зі свічкою. Конструктивно твердопаливні котли верхнього горіння складаються з вертикально розташованого корпусу в формі циліндра, що паралельно виконує роботу теплообмінника. Внутрішня архітектура має дві частини, між стінками яких циркулює теплоносій. Його нагрів відбувається в результаті горіння піролізного газу.

Особливості котла верхнього горіння

Якщо купити котел тривалого горіння з верхнім завантаженням палива, можна суттєво зекономити час та кошти. Це пов’язане з тим, що паливо не горить у звичайному розумінні, а тліє. Це, в свою чергу, призводить до оптимальної витрати палива та більш ефективного його використання.

Внутрішня частина використовується у якості топки. Вона влаштована так, що горіння відбувається зверху вниз. Допомагає цьому спеціальна подача повітря безпосередньо в зону спалювання дров. Процес відбувається з витоком газів з палива, що містить вуглець. Більшою мірою ці гази є горючими. За рахунок їх догорання, у верхній частині топки відбувається максимальне використання теплової енергії, що дозволяє збільшити тепловіддачу і зменшити витрату палива.

Камера котла розділена на дві частини розподільником повітря. Він має форму труби, до якої з одного кінця прикріплений кронштейн з пластинами, а інший кінець служить для подачі кисню. Котли з верхнім горінням відрізняються циклічністю роботи, тому що поки не згорить перша закладка, додавання другої партії палива не знадобиться.

Матеріали виготовлення котлів — чавун або сталь. Чавунний теплообмінник довговічніше, але через свою велику вагу може викликати труднощі при монтажі. Сталеві теплообмінники виготовляють зі сталі різної якості від низькопробної, до високоякісної, стійкої до впливу високих температур. Крім цього, сталеві котли часто мають термозахист з шамотної цегли.

Найчастіше котли з верхнім горінням працюють на дровах, але є моделі, в які можна укладати вугілля, торф’яні брикети, стружку та інше паливо. ККД котлів дорівнює 85-93%. Як заявляють виробники, час роботи приладу після одного завантаження дров становить від 8 до 31 годин, а на вугіллі до 5 діб. Середньостатистичний недорогий котел видає тепло протягом 5-8 годин.

Температура нагріву води 70 градусів на дровах та близько 85 градусів на вугіллі. Рекомендована температура на вході від 60 градусів. Система опалення може бути як з природною, так і з примусовою циркуляцією теплоносія.

Пожалуйста, нажмите на оценку-звезду вверху страницы! Оставляйте комментарии и поделитесь в социальных сетях!

Посмотрите еще интересную и полезную информацию на сайте: