Доцільність використання Триходерміну

З розвитком сільського господарства набувають популярності ефективні та екологічно чисті засоби боротьби з хворобами рослин. Біологічний контроль в основному використовується для боротьби зі шкідливими організмами та хворобами рослин за допомогою корисних організмів та продуктів їх життєдіяльності. Наприклад, ефективно застосовуються препарати з грибом Trichoderma, який широко використовується для боротьби зі шкідниками рослин. В основному він існує у ґрунті, на поверхні рослин та в інших середовищах.

Триходермін

Склад препарату

Триходермін містить спори та міцелій гриба-антагоніста Trichoderma lignorum, а також біологічно активні речовини, які продукуються грибом.

Trichoderma – це сапрофітні гриби зі швидким ростом міцелію та сильною адаптивністю до середовища. Вони можуть захопити частину патогенних грибів у корені рослини, перешкоджаючи таким чином вторгненню шкідливих грибів (збудників хвороб). Сапротрофи також можуть швидко поглинати необхідні для росту патогенних грибів поживні речовини, що призводить до їх дефіциту, пригнічує розвиток та розмноження збудників хвороб.

Триходермін застосування

Механізм дії

Швидкість росту Trichoderma набагато більша, ніж у грибів-шкідників, отже, він може ефективно пригнічувати розвиток рослинно-патогенних грибів. Гіфи Trichoderma після потрапляння в ґрунт протягом 24 годин швидко огортають коріння культур, утворюючи захисний бар’єр від вторгнення патогенів.

Багато досліджень показали, що більшість Trichoderma spp може продукувати біоактивні речовини та чинити антагоністичну дію на фітопатогенні гриби та нематоди. Ці біологічно активні речовини, які руйнують клітинну стінку, можуть ефективно підвищити стійкість урожаю, зменшити захворювання рослин та сприяти їх розвитку.

Триходермін інструкція

Інструкція з використання препарату

Застосування фунгіциду при вирощуванні овочів починається з обробки насіння. Необхідне також внесення препарату при вирощуванні розсади та в період вегетації. Це забезпечує захист рослин від хвороботворних організмів, а також покращує пристосування до нових умов, при пересаджуванні розсади.

Необхідні концентрації препарату в різні періоди росту рослин:

  • обробка насіння – розчином 2% за добу до висіву;
  • внесення до лунки перед посівом – 3-4 мл на одну рослину, концентрація розчину – 1-2%;
  • обробка рослин протягом вегетаційного періоду: концентрація розчину – 1%, а обробку з метою профілактики слід проводити кожні два тижні.

Препарат доцільно використовувати для боротьби з ґрунтовими хворобами різних рослин, деякими хворобами листя та колосків. Він активно запобігає захворюванням, сприяє росту рослин, підвищує ефективність всмоктування поживних речовин. А також підвищує стійкість рослин і може навіть частково запобігти забрудненню ґрунтів хімікатами.

Пожалуйста, нажмите на оценку-звезду вверху страницы! Оставляйте комментарии и поделитесь в социальных сетях!

Посмотрите еще интересную и полезную информацию на сайте: